دانش عملیات دستگاه جوش پلاستیک اولتراسونیک

March 27, 2023
آخرین اخبار شرکت دانش عملیات دستگاه جوش پلاستیک اولتراسونیک

زیرا در سال های اخیر به دلیل همه گیر شدن شرکت های جدید در بازار برای فروش تجهیزات جوش پلاستیک اولتراسونیک متولد شده اند، اما راه حل های خوبی برای مشکلات رایج عملیات اولتراسونیک وجود ندارد.بنابراین، ویرایشگر توسط متخصصانی که در زمینه تحقیقات اولتراسونیک مشغول به کار هستند سفارش داده شده است.این مقاله برای مرجع اکثریت کاربران ارائه شده است.اگر مورد نامناسبی در مقاله وجود دارد، لطفاً من را بیشتر راهنمایی کنید.

 

1. قدرت نمی تواند استاندارد مورد نظر را برآورده کند.البته باید درک کنیم که استحکام جوش اولتراسونیک هرگز نمی تواند به استحکام قالب گیری یک تکه برسد، فقط می توان گفت که به استحکام قالب گیری یک تکه نزدیک است و استاندارد مورد نیاز برای استحکام جوش باید به این بستگی داشته باشد. همکاری چندین مورداین همکاری ها چیست؟※مواد پلاستیکی: نتیجه جوش متقابل بین ABS و ABS باید قویتر از ABS و PC باشد، زیرا نقطه ذوب دو ماده مختلف یکسان نخواهد بود و البته قدرت جوش نمی تواند یکسان باشد. اگر چه ما بحث می کنیم آیا ABS و PC را می توان با هم جوش داد؟پاسخ ما این است که قطعا می توان آن را جوش داد، اما آیا استحکام بعد از جوشکاری همان چیزی است که می خواهیم؟لزوماً اینطور نیست!از طرف دیگر، اگر ABS با نایلون، PP و PE ذوب شود چه؟اگر HORN اولتراسونیک انرژی گرمایی 150 درجه را فوراً منتشر کند، اگرچه مواد ABS ذوب شده است، نایلون، PP و PE فقط نرم می شوند.ما به افزایش پارامترهای جوش ادامه می دهیم.در این زمان، نایلون، PP و PE به دمای جوش اولتراسونیک رسیده اند، اما مواد ABS به ساختار مولکولی دیگری تبدیل شده است!

از بحث فوق می توان سه نتیجه گرفت:

1. استحکام جوش مواد پلاستیکی با نقطه ذوب یکسان قوی تر است.

2. هر چه اختلاف نقطه ذوب مواد پلاستیکی بیشتر باشد، قدرت جوش کمتر است.

3. مواد پلاستیکی با چگالی بالاتر (سخت) استحکام جوشکاری بالاتری نسبت به چگالی کمتر (چقرمگی بالا) خواهد داشت.

 

2. بر روی سطح محصول اسکار یا ترک وجود دارد.در عملیات جوشکاری پلاستیک اولتراسونیک، وجود اسکار سطح محصول، شکستگی مفاصل یا ترک معمول است.

زیرا در عملیات اولتراسونیک دو حالت وجود دارد:

1. انرژی گرمایی بالا به طور مستقیم با سطح محصولات پلاستیکی تماس می گیرد

2. هدایت ارتعاش.

بنابراین، هنگامی که ارتعاش اولتراسونیک بر روی محصولات پلاستیکی اثر می‌گذارد، سطح محصول مستعد سوختگی است و ستون‌ها یا سوراخ‌های پلاستیکی با دیواره‌های نازک‌تر در عرض 1 متر بر متر نیز مستعد پارگی هستند.این یک پدیده پیش نیاز برای عملکرد دستگاه های جوش پلاستیک اولتراسونیک است.قابل اجتناباز سوی دیگر، به دلیل کمبود انرژی خروجی اولتراسونیک (میز فرمت و قالب بالایی HORN)، زمانی که انرژی ارتعاش و اصطکاک به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود، جوش‌کاری طولانی طول می‌کشد تا کمبود آن جبران شود. توان خروجی با انباشت انرژی گرماییاین نوع جوشکاری انرژی گرمایی ارتعاش و اصطکاک را در یک لحظه به دست نمی آورد، بلکه نیاز به جمع آوری انرژی گرمایی با زمان جوش دارد.حتی اگر نقطه ذوب محصول پلاستیکی به اثر جوش برسد، این باعث می شود انرژی گرمایی برای مدت طولانی روی سطح محصول باقی بماند و دما و فشار انباشته شده نیز باعث سوختگی، پارگی یا پارگی محصول می شود.بنابراین در این زمان لازم است عوامل تطبیق مانند توان خروجی (تعداد سگمنت)، زمان جوشکاری و فشار دینامیکی برای رفع این عدم کارکرد در نظر گرفته شود.

راه حل:

1. استرس را کاهش دهید.

2. زمان تاخیر (نوسان اولیه) را کاهش دهید.

3. زمان جوشکاری را کاهش دهید.

4. با محیط (مانند کیسه پلی اتیلن) ​​بپوشانید.

5. درمان سطح فیکسچر قالب (سخت شده یا با روکش کروم).

6. تعداد قطعات ماشین را کاهش دهید یا نسبت انبساط قالب بالایی را کاهش دهید.

7. برای محصولاتی که به راحتی می‌شکنند یا می‌شکنند، جیگ باید از بالشتک مانند رزین نرم یا چوب پنبه پوشیده شده باشد (این روی استحکام جوش تأثیری نمی‌گذارد).

8. برای محصولاتی که به راحتی شکسته می شوند، یک زاویه R در زاویه مناسب اضافه کنید.

 

3. محصول دچار اعوجاج و تغییر شکل شده است.ما این تغییر شکل را به سه دلیل نسبت می دهیم:

1).زاویه یا رادیان بدنه و جسم مورد جوش یا Gein نمی توانند با یکدیگر مطابقت داشته باشند.

2).ضخامت داخلی محصول (در عرض 2 متر بر متر) و طول آن بیش از 60 متر در متر است.

3).محصول به دلیل فشار قالب گیری تزریقی و سایر شرایط تغییر شکل داده و پیچ خورده است.

 

بنابراین، هنگامی که محصولات ما با عملیات اولتراسونیک تغییر شکل می دهند، به نظر می رسد که علت جوشکاری اولتراسونیک از سطح باشد، اما این فقط یک نتیجه است.هر عاملی قبل از اینکه محصولات پلاستیکی جوش داده نشوند، نتیجه را بعد از جوشکاری تشکیل می دهد.اگر علت اصلی مورد بحث قرار نگیرد، رسیدگی به مشکل عدم تجویز داروی مناسب زمان زیادی می برد و در عملیات جوشکاری رسانش غیر مستقیم اولتراسونیک (جوشکاری غیر مستقیم)، فشار زیر 6 کیلوگرم نمی تواند تغییری در پلاستیک ایجاد کند. انعطاف پذیری و اینرسیبنابراین سعی نکنید از فشار قوی برای تغییر تغییر شکل قبل از جوشکاری استفاده کنید (حداکثر فشار دستگاه جوش 6 کیلوگرم است)، از جمله اکستروژن اجباری با فیکسچرهای قالب.شاید ما نیز در نقطه کوری قرار می گیریم که علت تغییر شکل را از سطح کشف کنیم، یعنی قبل از جوشکاری با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست، اما پس از اتمام جوشکاری اولتراسونیک، تغییر شکل به وضوح پیدا می شود.دلیل آن این است که قبل از جوشکاری محصول، به دلیل وجود خط فیوز، یافتن خطاهای انباشته شده زوایای مختلف، رادیان ها و مواد باقیمانده خود محصول مشکل است، اما پس از اتمام جوشکاری اولتراسونیک، ظاهر می شود. با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است.بی ریخت.

راه حل:

1. فشار را کاهش دهید (ترجیحاً زیر 2 کیلوگرم).

2. کاهش زمان جوش اولتراسونیک (کاهش استاندارد قدرت).

3. زمان سخت شدن را افزایش دهید (حداقل 0.8 ثانیه بالاتر).

4. تجزیه و تحلیل کنید که آیا قالب های فوقانی و پایینی اولتراسونیک را می توان به صورت موضعی تنظیم کرد (اگر لازم نیست).

5. تجزیه و تحلیل علل اصلی تغییر شکل محصول و ایجاد بهبود.