دستگاه جوش نقطه ای اولتراسونیک چیست؟

February 21, 2023
آخرین اخبار شرکت دستگاه جوش نقطه ای اولتراسونیک چیست؟

تفنگ جوشکاری نقطه ای اولتراسونیک دستی از فناوری جوش پلاستیک اولتراسونیک استفاده می کند که انرژی الکتریکی با فرکانس بالا را از طریق مبدل اولتراسونیک به انرژی ارتعاش مکانیکی تبدیل می کند و سپس پس از تغییر دامنه از طریق دستگاه مدولاسیون دامنه، انرژی ارتعاش مکانیکی را به سر جوش منتقل می کند.هنگامی که سر جوش به سطح محصول فرآوری شده نزدیک است، موج اولتراسونیک به طور خودکار ایجاد می شود و ارتعاش با فرکانس بالا با دامنه میکرو بر روی سطح محصول فرآوری شده ایجاد می شود و اصطکاک با سطح محصول فرآوری شده ایجاد می شود. به گرما تبدیل می شود که محصول فرآوری شده را ذوب می کند و سپس آن را جوش می دهد.عمل جوشکاری برای جوشکاری نسبتاً کاملتر است و با تغییر سر جوش می توان به جوشکاری با اثرات متفاوت دست یافت.

 

ویژگی های جوشکاری

 

1. طراحی دسته مستقیم یا تپانچه را اتخاذ می کند که برای کار راحت تر است.
2. اثر جوش به صورت دستی کنترل می شود و عملیات بدون استفاده از فشار سیلندر راحت است.
3. با استفاده از مبدل های سرامیکی پیزوالکتریک، خروجی پایدار و قوی است.
4. با مدار جبران خودکار، قدرت را می توان آزادانه برای دستیابی به اثر جوش نقطه ای ثابت تنظیم کرد.

 

محدوده برنامه

 

به طور عمده در دو زمینه استفاده می شود: لوازم خانگی و دکوراسیون داخلی خودرو.برای جوشکاری محصولات بزرگ به دستگاه جوش التراسونیک حرفه ای نیاز است.

به طور خاص شامل: پانل های درب خودرو، پانل های عایق صدای خودرو، قطعات داخلی خودرو، پنبه عایق صدای خودرو، روکش تلویزیون، بدنه کامپیوتر، تزئینات پلاستیکی الکتریکی و غیره. فرآیندها و مواد دقیق: مناسب برای ABS، PP، PE، PC، PUC، PMMA، PS، PPS، PBT، PETG و سایر فرآیندهای جوشکاری نقطه ای پلاستیک، جوشکاری تحت فشار، جوشکاری پرچ و جوشکاری زنجیره ای.

آخرین اخبار شرکت دستگاه جوش نقطه ای اولتراسونیک چیست؟  0